İletişim Bilgileri  

 
Telefon ve e-posta Desteği
Bildiri özeti nedir?
Bildiri özeti nasıl hazırlanır?
Bildiri özeti örnekleri
Kabul mektubu örnekleri
Ana Sayfaya Dönüş
 

CrossMark nedir? Makale değişiklikleri nasıl izlenir?

CrossMark Nedir?

Crossref logoCrossMark, okuyucuların en güncel içeriğe sahip olmaları için CrossRef* tarafından geliştirilen bir servistir. Bilimsel makaleler, kitap bölümleri, kısaca DOI numarasına sahip dokümanlardaki olası tüm değişiklikler CrossMark sayesinde izlenir ve en güncel içeriğe sahip olunur. Dolayısı ile yazar ve hakemler kayıtlarındaki bir dergi makalesini dikkate alırken bu makale ile ilgili  düzeltme, güncelleme, erratum varsa, hatta makalennin geri çekilmiş olması söz konusu ise bunu izleyebilirler.

Sistem Nasıl Çalışır?

Elektronik olarak servis edilen dergi makalesi, kitap bölümü vb. içeriklere Digital Object Identifier (DOI) numarası ile anılan bir numara atanır (bkz. DOI Numarası nedir?). CrossMark servisi ancak DOI numarası atanmış elektronik içeriklerle uygulanabilir.

CrossMark ile takip edilen tüm belgelerde, web sitesi veya PDF dokümanlarında aşağıdaki benzer bir logo bulunur. Bu logo aslında canlı bir butondur ve bir bağlantıyı barındırır.

Değişiklikleri takip etmek için ise buna benzer CrossMark logosuna tıklamak yeterlidir. Şayet elinizdeki doküman güncel ise "Document is current" notu belirir. Eğer dokümanda bir güncelleme var ise de bu açık bir şekilde belirir ve görüntülemenizi sağlayacak bağlantılar paylaşılır.

Örnekler:

Belge güncel Belge bir "düzeltme" içeriyor.

Bu işlemin gerçekleşmesi için bir interet bağlantısına ihtiyaç duyulur.

Değişiklikleri Kim, Nasıl Bildiriyor?

Belge ile ilgili bir düzeltme, güncelleme ya da geri çekme söz konusu olduğunda bu değişikliği bildirmek Yayıncının sorumluluğundadır. Yayıncı değişikliğin türünü, içeriğini ve güncel balge adresini CrossRef'e bildirdiği anda canlı bağlantı artık belgede bir güncelleme olduğu bilgisine eriştirir.

 

JournalAgent - CrossMark entegrasyonu

CrossMark servisi, içeriğini JournalAgent üzerinden yayınlayan dergilerle tam uyumlu olarak çalışır. CrossMark işareti, bu servisi kullanıyor olduğunuz makalelerde otomatik olarak görünür ve tıklandığında erişilecek bağlantı otomatik olarak oluşturulur.


LookUs Scientific
®
...be swift

* CrossRef, kar amacı gütmeyen DOI kayıt ajansıdır.

 

 
 

Online Kongre Hizmetleri
Kongre Web Sitesi
Bildiri Özeti Toplama ve Değerlendirme
Online Kayıt ve Konaklama
Elektronik Poster (e-poster)
Video Podcast, WebCast
Bilimsel Program Düzenleyici
Bildiri Özeti ve Tam Metin CD'leri
 

Online Kurumsal Hizmetler
Dernekler İçin Web Siteleri
Hakemli Dergiler İçin Online Makale Toplama
   ve Değerlendirme

Uluslararası Dizin Danışmanlığı
PubMed®, LinkOut® Hizmetleri
Online Çalışma Grupları
 

Referans
Çalıştığımız Online Hakemli Dergiler
Destek Verdiğimiz Kongreler
Yazarlar İçin Teknik Bilgiler

İletişim
Bize Ulaşın
LookUs

 
 
1999 - 2019 © LookUs Scientific

Bu sitede sözü edilen uygulamalara ait teknoloji, uygulama metodu, ekran görünüşleri; ticari marka, ticari görünüm, kanun dışı rekabet ve başka kanunlarca; yerel ve uluslararası copyright düzenlemeleri ile korunmuştur. Site üzerindeki herhangi bir metin ve imaj LookUs Bilişim Hizmetleri Ltd.'nin açık ve net izni olmadan kopyalanamaz veya dağıtılamaz.
Metinler ve şekiller içinde geçen gerçek şirket ve ürün adları, ilgili firmaların ticari markaları olabilir.