İletişim Bilgileri  

 
Telefon ve e-posta Desteği
Bildiri özeti nedir?
Bildiri özeti nasıl hazırlanır?
Bildiri özeti örnekleri
Kabul mektubu örnekleri
Ana Sayfaya Dönüş
 

Online kongre ve online makale hakkında sıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

S: Burada sözü edilen hizmet ve ürünler proje aşamasında mıdır, yoksa uygulanmış mıdır?

C: Bilgisini verdiğimiz tüm hizmet ve ürünler uygulanmış, denenmiş ve yüzlerce organizasyonda başarı ile kullanılmışlardır. Bu satırları okuduğunuz sırada da onlarca organizasyonda çalışmaktadır.

S: Neden sadece kongre organizasyon sektörüne hizmet veriyorsunuz? Bir bilişim firması olarak neden çeşitli sektörlere çözüm üretmiyorsunuz?

C: 10 seneyi aşkın bir süredir sadece kongre sektörüne ve akademik topluluğa hizmet veriyoruz. Enerjimizi ve bilgi birikimimizi sadece bu alanda kullanmaya karar verdik. Çünkü ancak bu şekilde tam anlamıyla sorun ve ihtiyaçları analiz edip ona uygun çözümler üreteceğimize inanıyoruz.

Verdiğimiz hizmetlerin dışında bir çok bilimsel yazılımın Türkiye ve Ortadoğu tedarikçisiyiz. Ülkenin en büyük bilimsel yazılım sağlayıcılarından biri olarak Üniversitelerimizde yapılan araştırma ve geliştirmelere destek veriyoruz.

S: Ne kadar süredir bu işi yapıyorsunuz?

C: 1999 yılında kurulan bir firmayız. Ekibimiz daha uzun bir süredir sektörde hizmet veriyor. Genç, dinamik ve yeniliklere açık bir şirketiz.

S: AbstractAgent™ online bildiri özeti gönderim sistemi klasik yöntemlere göre neden daha ucuz?

C: Kamusal görevleri oldukça ağır olan hekimlerimiz için zaman her şeyden daha kıymetlidir. Bir çok işlemin online yapılması yazar, hakem ve editörler için zaman ve mesai kaybını önler. Bunun yanında yazarın kırtasiye ve postalama gideri, hakemlere postalanma ve takip için iletişim giderleri, hakemlerin postalama giderleri ve sonuçların bildirilmesine yönelik organizasyon firmasının kırtasiye ve postalama giderleri düşünüldüğünde, AbstractAgent™'ın avantajları ortaya çıkar.

S: JournalAgent™ ile dergiye gelen makale sayısını artırmak mümkün mü?

C: Elbette. Kullanıcı ara yüzünün Türkçe ve İngilizce olması, her dilde makale toplamaya elverişli oluşu, ulusal ve uluslararası bir çok yerden makale almayı kolay kılar. Bir makale için operasyon zamanının kısa olması (dergiye gönderim - değerlendirme - sonuç) yazarların için avantaj, Dergi editörlüğü için de havuza yeni yazılar alabilmek için bir fırsattır. Şimdiye kadar çalıştığımız tüm dergilerde, gelen makale sayılarında radikal artışlar gördük (çoğunda iki kattan fazla)

S: Basılı kongre duyurularım varken neden web sitesine ihtiyaç duyayım?

C: Basılı materyaller üzerinde güncelleme yapılması mümkün değildir. Final duyurudan sonra program vb. yerlerde yapılan değişikliklerin katılımcılara duyurulması mümkün olmamaktadır. Oysa aktif bir web sitesinde güncellemeleri anında duyurabilmek mümkündür. Ayrıca kayıt ve konaklama işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi katılımcıya kolaylık sağlar, organizasyona da profesyonellik katar.

S: Kendimize ait web sitemiz var. AbstractAgent™ ve/veya JournalAgent™ uygulamanızı bu sitemiz üzerinde kullanabilmek mümkün mü?

C: Elbette. Online bildiri özeti, dergicilik ve diğer tüm uygulamalarımız modüler şekilde, sitenizden bağımsızdır. Dolayısı ile bunların mevcut web site(leri)niz üzerinde çalıştırılmasında hiçbir sorun çıkmayacaktır.

 

 

 

 
 

Online Kongre Hizmetleri
Kongre Web Sitesi
Bildiri Özeti Toplama ve Değerlendirme
Online Kayıt ve Konaklama
Elektronik Poster (e-poster)
Video Podcast, WebCast
Bilimsel Program Düzenleyici
Bildiri Özeti ve Tam Metin CD'leri
 

Online Kurumsal Hizmetler
Dernekler İçin Web Siteleri
Hakemli Dergiler İçin Online Makale Toplama
   ve Değerlendirme

Uluslararası Dizin Danışmanlığı
PubMed®, LinkOut® Hizmetleri
Online Çalışma Grupları
 

Referans
Çalıştığımız Online Hakemli Dergiler
Destek Verdiğimiz Kongreler
Yazarlar İçin Teknik Bilgiler

İletişim
Bize Ulaşın
LookUs

 
 
1999 - 2019 © LookUs Scientific

Bu sitede sözü edilen uygulamalara ait teknoloji, uygulama metodu, ekran görünüşleri; ticari marka, ticari görünüm, kanun dışı rekabet ve başka kanunlarca; yerel ve uluslararası copyright düzenlemeleri ile korunmuştur. Site üzerindeki herhangi bir metin ve imaj LookUs Bilişim Hizmetleri Ltd.'nin açık ve net izni olmadan kopyalanamaz veya dağıtılamaz.
Metinler ve şekiller içinde geçen gerçek şirket ve ürün adları, ilgili firmaların ticari markaları olabilir.