Online Bilimsel Pogram ve Ajanda

Görsel bir ortamda mouse ile oturumları, konuşmacıları, kahve ve yemek aralarını programa yerleştirdiğinizi düşünün. Sistemde kayıtlı kullanıcıları oturumların üzerine sürükleyip - bıraktığınızı; oturumun süresini, alanın kenarından tutup genişleterek belirleyebildiğinizi hayal edin... Bunları hepsi Online Bilimsel Program ve Ajanda ile gerçek oldu.

Uygulama konuşmacıların oturum - salon bilgilerini analiz edip, programa yerleştirme esnasında çakışmaları haber veriyor. Aynı zamanda katılımcıların da "kendi kişisel programını" oluşturmalarına olanak veriyor. Bu sayede katılımcı, iştirak edeceği oturumları hesabına kaydediyor.

Masa üzerine serilen kağıtlar, saatlerce süren "konuşmacı - salon - oturum" yerleşimleri geçmişte kalıyor. Online Program Builder sayesinde bu işlemler gözünüzün önünde mouse hareketleriniz ile gerçekleşiyor.

AbstractAgent™ ile entegre bağlantı sayesinde, programda yer alan serbest bildiri özetlerine direkt bağlantı sağlanabiliyor.

Uygulamanın Amacı

  • Oturumun konu, konuşmacı vb. bilgilerini girerek elektronik olarak oluşturulmasını sağlamak.
  • Yerleşim sırasında konuşmacıya ilişkin saat-salon çakışmalarını haber vermek.
  • Katılımcıların elektronik bilimsel programdan faydalanmasına, kendi kişisel programlarını oluşturmasına olanak sağlamak.
  • Bu amaçla, satırlarda saatlerin, sütunlarda ise salonların bulunduğu boş bir tablo üzerine mouse ile yerleşim ve bilgi girişi yapılmaktadır.

Kişisel Ajanda

Web sayfasına entegre edilebilen Bilimsel Program düzenleyici, son derece basit ve anlaşılır bir biçimde Kongre bilimsel programını ziyaretçilere sunar. Ziyaretçiler, diledikleri oturumları seçerek kişisel kongre ajandalarını oluştururlar ve yazıcı çıktısını alabilirler.